Sosyal Medya Yönetimi

Markanızın sosyal medya yönetimini profesyonellere bırakın

Profesyonel ekibimiz sosyal medya yönetiminde fikir, planlama, içerik üretimi, reklam yönetimi ve raporlama süreçlerinde size en iyi hizmeti sağlar.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya olarak adlandırılan web platformları, herkesin kolayca ulaşabildiği, anlık iletişimin sağlanabilmesi gibi çeşitli özelliklerle desteklenmiş platformlardır. Sağladığı etkileşim kolaylığı ile iletişimi dijital atmosferde ve farklı bir boyuta taşıyan sosyal medya araçları, çağımızda sürekli daha fazla büyümeye devam eden bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Bireylerin yanı sıra, işletmeler ve markalarında bir anlamda yer almak zorunda kaldıkları sosyal medya, her konuda hedef kitlelere erişiminde hızlı ve kolay olmasını sağlama özelliğine de sahiptir.

Bununla birlikte dijital dünyayı oluşturan tüm platformların çeşitli algoritmalara sahip olması, oluşturdukları kullanım alışkanlıkları, kullanım amaçları gibi değişkenler bulunur. Bu değişkenlerin her birinin profesyonel düzeyde işlenmesi, yönetilmesi, reklam ve pazarlama amaçlı kullanılması, kurumsal kimlik oluşumu ve hedef kitlelere doğru bir şekilde ulaşılabilmesinin tek yoludur. Farklı özelliklere sahip çok sayıda sosyal medya aracının bulunmasının, her birinin farklı algoritmalara sahip olması, bu platformların iletişim özelliklerinin de amaca uygun bir şekilde kullanılabilmesi zorunluluğu oluşturur. Tek başına çok sayıda sosyal medya aracı hesabının kontrolünün zorluğunun yanı sıra, Bu hesapların farklı özelliklerinin ihtiyaç duyduğu içeriklerin hazırlanması, bu içeriklerin doğru hedef kitlesine uygun şekilde paylaşılması, algoritmalara uyumlu SEO çalışmalarının yapılması ve daha birçok ayrıntı, zorlu bir yönetim sürecine neden olur.

Sosyal medya araçları içerisinde görselliğin ön plana çıktığı Instagram, Youtube gibi platformların bulunmasının yanında, eğlenceli içeriklerin daha yoğun olduğu Snapchat ya da kurumsallığın yansıtılabildiği Linkedin gibi çeşitli araçlar bulunuyor. Her birinin özelliklerinin profesyonel bir şekilde yönetilmesi, kurumsal bir kimlik oluşturabilmenin zorunlu hale geldiği çağımızda büyük bir önemi bulunuyor. Kurumsal kimlik oluşturabilmek, markanın itibarı ve saygınlığını koruyabilmek, reklam yapabilmek, piyasa araştırmaları sürdürebilmek, araştırma ve geliştirme çalışmalarına doğru yön verebilmek gibi çok çeşitli avantajlar, sosyal medya araçlarının doğru bir şekilde yönetilebilmesiyle doğru alakalıdır.

Sosyal medyanın doğru yönetilmesi

Doğrudan ve anlık iletişim avantajıyla, herkesin istediğini paylaşabilme özgürlüğüyle sosyal medya araçlarının tercih nedeni olması, diğer tüm medya unsurlarına göre özellikli bir konuma ulaşmalarına neden olur. Televizyon ve benzeri tüm medya araçlarında var olan tek taraflı iletişime göre, karşılıklı iletişimin süratli ve sürekli sağlanabildiği bu tür platformlarda, markaların hedef kitlelerine sadece ulaşmaları yetersizdir. Doğru, planlı ve süreklilik arz edecek şekilde sosyal medya platformlarının kullanılması gereklidir. Bu sayede başarılı bir yönetimin oluşturacağı etkiler, itibar, hedef kitlelerle yakın ve sürekli iletişim, doğru bir tanıtım olanağı, hedef kitlelerin ne istediğini daha iyi anlayabilmek, buna yönelik ürün ya da hizmet geliştirilebilmesi gibi birçok avantajı bir arada oluşturur.

Her platformun kendisine ait özelliklerine uygun içeriklerin amacına uygun şekilde üretilmesi, planlanmış bir şekilde yine elde edilmek istenen sonuca uygun şekilde paylaşımının sürekli olması, platformların reklam özelliklerinin yerinde ve doğru bir şekilde kullanılması, yine paylaşımların ilgili platformun algoritmasının kriterlerine uygunluk taşıması, markaların sosyal medya araçlarında avantaj elde edebilmesinin ön koşuludur. Platformlar arasındaki bu değişkenlikler, tüm bu ayrıntılara profesyonel düzeyde hakim olan danışmanlığa da zorunlu bir şekilde ihtiyaç duyar.

İçerik yönetimi

Sosyal medya araçlarının farklı paylaşım özellikleri, kullanıcılarının sürekli bir şekilde paylaşılanları takip ettiği, yorum yaptığı ve paylaşılanı paylaştığı bir sürekliliğin oluşmasına neden olur. Buna bağlı olarak fotoğraflar, videolar, kısa ya da uzun içerikler, infografikler, gif gibi hareketli görseller, videolar, görsellerden oluşturulan hikayeler ve benzeri olmak üzere çok çeşitli paylaşımların sürekli bir şekilde paylaşılmasını gerektirir. Bu materyallerin belirli bir plan dahilinde hazırlanarak, süreklilik arz edecek şekilde paylaşılması yoluyla, hedef kitlelere ulaşılabilmesi kolaylıkla sağlanır. Bununla birlikte etkileşimin mutlaka sürekliliğinin sağlanması yani düzenli bir şekilde içerik paylaşılması gereklidir.

İçerik yönetimi alanında yapılan planlamalar doğrultusunda hazırlanan tüm materyallerin yanı sıra, paylaşım sürekliliğinin planlanması ve gerçekleştirilmesi sunduğumuz hizmetler arasında yer alıyor. Markanızın var olan tüm değerlerinin hedef kitlelere doğru bir şekilde iletilebilmesinin en kolay yollarından birini sağlıyoruz.

Sosyal medya hesaplarının yönetimi

Sosyal medya araçlarında oluşturulan hesapların, anlık iletişim sağlaması ve bu özelliğe alışmış kullanıcıların bu hesaplara kolaylıkla ulaşabilmesi, anlık bir şekilde yanıtlanmasını gerekli kılar. Bu sayede oluşturulan hedef kitle iletişimi, müşteri memnuniyeti sağlayabilmenin en önemli yöntemlerinden biridir. Dolayısıyla her yorumun veya her paylaşımın süratli bir şekilde yanıtlanması büyük bir önem taşır. Profesyonel ekibimiz, tüm etkileşimlere süratli bir şekilde yanıt vererek, sosyal medya hesaplarınızın kontrolünü en etkili şekilde sağlayabilmenize yardımcı olur.

Kriz Yönetimi

Çoğunlukla yanlış anlaşılmalardan oluşan krizler, markaların dijital dünya da en sık karşılaştıkları sorunlardan biridir. Çoğunlukla süratli ve yerinde önlemlerin alınamaması, bu krizlerin büyümesi ve markalar açısından saygınlığın zarar görmesi gibi istenilmeyen sonuçlara neden olur. Profesyonel ekibimiz tarafından yönetilen sosyal medya araçlarınızda oluşabilecek tüm krizlerin önceden fark edilebilmesine yönelik çalışmalar gerekçeleştiriyoruz. Olası tüm krizlere yine süratli müdahaleler gerçekleştirerek, krizin büyümesini engelliyor ve etkilerinin de en aza indirilmesini sağlıyoruz. Olası kriz anlarında markanın doğru bir şekilde kendisini anlatabilmesini sağlayarak, değerleriyle ilgili en doğru bilginin aktarılmasını sağlıyor, yanlış anlaşılmaların önüne geçiyoruz.

Optimizasyon

Sosyal medya araçlarının sahip olduğu özelliklerin profesyonel bir şekilde analizinin gerçekleştirilmesi ve ilgili algoritmalara göre en uygun paylaşımların gerçekleştirilmesi, organizk bir yükselme sürecinin temelini oluşturur. Bunu sağlayabilmek için planlı bir paylaşım yönetiminin yanında, doğru içerik hazırlanması ve doğru bir şekilde paylaşılması gereklidir. Profesyonel ekibimiz, hazırladıkları görseller ve tüm paylaşımların, markanın ve kurumsal kimliğin ilgili özelliklerinin tamamını taşımasını sağlar. Bunun yanında gerçekleştirilen paylaşımların oluşturduğu sonucun organik bir şekilde olması, ilgili platformun kullanıcılara sizin hesabınızı öncelikli olarak önermesini sağlar. Bunun için tüm aşamalar için gerekli optimizasyon ve planlama çalışmasının da güçlü ve profesyonel bir ekiple sağlanması zorunludur. Olası hatalar, verilen emeklerin sonuçlarının alınamamasına ya da yanlış sonuçlara ulaşmaya neden olur.

Sosyal medya yönetimi

Sosyal medya araçlarının sağladıkları avantajların, kullanıcıları tarafından sürekli bir şekilde etkileşimde bulunulması sonucunu oluşturduğu dev bir dinamizm söz konusudur. Sürekli gerçekleştirilen paylaşımlar, kullanıcıların bu paylaşımlara gerçekleştirdikleri yorumlar ve ya da bu paylaşımların beğenilmesi, beğenilmemesi tekrar paylaşılması gibi aktif bir dinamizm bulunuyor. Böylesi bir etkileşim süreci içerisinde, doğru bir şekilde var olabilmek, kullanıcıların dikkatini doğru bir şekilde çekebilmek büyük bir öneme sahip. Kullanıcıların sosyal medya araçları üzerinden markalara ulaşmaya alışmış olması ya da markalarla ilgili paylaşımlar gerçekleştirebilme özgürlüğü, aynı zamanda tüm bu etkileşimlerin markalar tarafından takip edilebilmesini zorunlu hale getirir.

Anlık olarak bu tür etkileşimlere gerekli ve doğru yanıtların verilmesi, markaların saygınlığının korunması ve olası yanlış anlaşılmaların engellenmesini sağlar. Profesyonel ekibimiz, tüm sosyal medya araçlarında markanızla ilgili oluşabilecek paylaşımları aktif bir şekilde takibi ve olası paylaşımlara süratli yanıtların oluşturulmasını sağlıyor. Reklam kampanyalarının her platformun kendi özelliklerine göre profesyonel bir şekilde yönetilmesi ekibimizin sunduğu diğer hizmetlerden biridir. Markanızın sosyal medya üzerinde ve dolaylı olarak hedef kitleleriniz üzerinde doğru etkiyi oluşturabilmesi için, sosyal medya araçları en büyük etkiyi oluşturabilme potansiyeline sahiptir.